Hoşgeldiniz.

Bilgilerimizi paylaştığımız İnternet sitelerini kullanırken nelere dikkat etmemiz gerekir? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Sevinç Ve Üzüntülerimizi Paylaşmanın Bize Ve Paylaştığımız Kişilere Kazandı

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Bilgilerimizi paylaştığımız sitelerde dikkat edilecekler

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bilgilerimizi paylaştığımız İnternet sitelerini kullanırken nelere dikkat etmemiz gerekir?


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

  Çoğumuz, sanal ortamda daha çok sosyalleşmek adına arkadaş listemizi kabartmakla uğraşırken farkına varmadan tüm kişisel bilgilerimizi kendi elimizle herkesin kolaylıkla ulaşabileceği bir ortamda pervasızca sergiliyoruz. Kişilerin cinsiyeti, doğum tarihi, cinsel tercihi, siyasi ve dinî görüşü, eğitim durumu, resimleri, videoları, akraba ve arkadaş bağlantıları, çalıştığı işyerleri gibi birçok özel bilgilerini kaydeden bu siteler sayesinde siber suçlu veya gizli servis elemanları, normalde yıllarca uğraşıp ele geçirebilecekleri bilgilere bir tıkla oturdukları yerden kolayca ulaşabiliyor.
  Nelere dikkat edilmeli;
  mümkünse takma isim kullanın,adresleri, araç plakaları, kıyafetlerindeki okul isimleri gibi bilgileri paylaşmayın.
  Yazacağınız her şeyin kalıcı olduğunu hiçbir zaman unutmayın. Hesabınızı silebilmeniz mümkün olsa dahi, internetteki herhangi biri bilgileri yazıcıdan kâğıt ortamına taşıyabilir veya bilgisayarına kaydedebilir. Sosyal ağlarda politik görüş veya hissiyatlarınızı kesinlikle paylaşmayın. Bir kişiyi arkadaş olarak eklerken, kesinlikle arkadaşlık detayı belirtmeyin. Bu, bilgisayar korsanları açısından bulunmaz bir nimettir.
  Fotoğraflarınızı yüklerken albümün herkese açık özelliğini kapatın, sadece arkadaşlarınıza açık hale getirin. Doğum tarihinizi tam olarak yazmayın. İlla yazmak istiyorsanız sadece yılını yazın.
  Mail adresinizi gizleyin. Çalıştığınız ve yaşadığınız yerin adresini tam olarak yazmayın. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.