Hoşgeldiniz.

regl döneminde kan verilirmi Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Regl Döneminde Kilo Verilirmi Adet döneminde ağrı, adet ağrısı neden olur Adet döneminde az
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Adet Döneminde Kan Verilirmi

  Sponsorlu Bağlantılar
  regl döneminde kan verilirmi

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Kan bağışı

  Kan bağışı nasıl yapılır? Kimler kan verebilir, kimler veremez?

  Kan vermenin faydaları nelerdir? Kulaktan duyduğumuz bir bilgi vardır, erkekler yılda bir kez kan vermeli, kadınlar vermese de olur. Her ay adet dönemi geçiren kadınların, kanları zaten temizlendiği için kadınların da aklında böyle bir fikir vardır. Oysa kan vermenin daha pek çok faydası var.

  Bir kere kan bağışı yapmak sadece kanı veren için değil, kana ihtiyacı olan kişiler için önem taşıyor. Özellikle az bulunan bir kan grubuna sahipseniz kan bağışı yapmanız pek çok hayat kurtarabilir.

  Kan vermenin faydaları arasında kan hücrelerinin yenilenmesi, kan üreten organların daha aktif şekilde çalışması, bağışıklık sisteminin güçlenmesi, kandaki yüksek yağ oranının düşmesi, kalp krizi riskinin büyük oranda azalması yer alıyor. Ayrıca kan bağışı sosyal sorumluluktur bu yüzden kan bağışında bulunan kişiler ruhen de rahatlar. Kan bağışı yaparken kan sayımı ve kanla bulaşan hastalıklarla ilgili teste de tabi tutulursunuz.

  Peki kimler kan verebilir? 18-65 yaş arası herkes kan verebilir. Kilonuzun 50 üzeri olması, sağlık sorununuz olmaması ve hemoglobin seviyenizin normal olması gerekir.

  Eğer vücut ısınız 37,5 üzerindeyse kan veremezsiniz. Ayrıca nabız atışınız 50′den az veya 100′den fazlaysa, uyuşturucu kullanıyorsanız, pıhtılaşma faktör konsantresiyle tedavi oluyorsanız, son 24 saat içinde alkol aldıysanız, cinsel rahatsızlığınız varsa, bir yıl içinde bulaşıcı sarılık ya da son üç yıl içinde sıtma geçirdiyseniz, size doku veya organ nakli yapılmışsa, vücudunuzda dövme, piercing ya da akupunktur varsa ve kalp krizi geçirmişseniz kan veremezsiniz. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.