Hoşgeldiniz.

adet döneminde kanamanın az olması adet döneminde az kanama regl döneminde kanamanın az olması Az kanamalı veya kısa süren adet neden olur Bir adet siklusunda
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Adet döneminde az kan gelmesi

  Sponsorlu Bağlantılar
  adet döneminde kanamanın az olması
  adet döneminde az kanama
  regl döneminde kanamanın az olması
  Az kanamalı veya kısa süren adet neden olur


  Bir adet siklusunda görülen kanama miktarının veya gününün azalmasına hipomenore denilir.
  Adet döneminde görülen kanama miktarı ilerleyen yaş ile birlikte azalma eğilimi gösterir. Doğum kontrol hapı kullanımı da adet kanamasını önemli ölçülerde azaltan bir durumdur.Bu nedenle korunma yöntemi olarak doğum kontrol hapı başlanan hastalar adet miktar ve sürelerinde azalma olacağı açısından bilgilendirilmelidir.

  Kürtajın komplikasyonlarından biri olan Asherman sendromunda rahim iç tabakasında yapışıklıklar oluşmaktadır.Hafif rahim içi yapışıklıklar mevcutsa adet döneminde az miktarda adet görülürken, ileri derecede yapışıklıklar varlığında ise hiç adet görülememesine neden olabilir.

  Cinsel aktif kadınlarda kanama miktarının az olması durumunda olası bir gebelik mutlaka akla gelmelidir.Üstüne görme olarak sıklıkla tanımlanan bu durumda bir yandan gebelik söz konusu olup diğer yandan hasta az miktarda ve farklı karakterde kanamadan bahis etmektedir.


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.