Hoşgeldiniz.

Boy kilo Endeksi,Boy kilo oranı,Boy kilo oranı hesaplama,Boya Göre Kilo Hesaplama,Boya Göre Kilo Kaç olmalı Beden kitle indeksiniz (BKİ) ; vücut ağırlığının (kg), boy uzunluğunun
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 8      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Boy kilo Endeksi,Boy kilo oranı,Boy kilo oranı hesaplama,Boya Göre Kilo Hesaplama,Boya Göre Kilo Kaç olmalı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Boy kilo Endeksi,Boy kilo oranı,Boy kilo oranı hesaplama,Boya Göre Kilo Hesaplama,Boya Göre Kilo Kaç olmalı


  Beden kitle indeksiniz (BKİ) ; vücut ağırlığının (kg), boy uzunluğunun metre cinsinden karesine bölünmesiyle hesaplanıyor. İdeal ağırlık ise ulaşılmak istenen BKİ’nin, boy uzunluğunun karesi ile çarpılmasıyla elde ediliyor.
  Zayıflık ve şişmanlık enerji dengesizliği sorunlarıdır. İnsan harcadığı kadar enerji alırsa, vücut ağırlığını dengede tutar. Alınan enerji harcanan enerjiden çok olursa, fazladan tüketilen besin öğeleri yağa dönüşerek vücutta birikir ve şişmanlık oluşur. Alınan enerji harcanandan az olursa, vücutta biriken yağ harcanır ve zayıflık oluşur.
  Enerji ihtiyacı, kişinin boyu, vücut ağırlığı, yaşı, cinsiyeti ve fiziksel aktivitesine göre hesaplanmalıdır. Şişmanlığın ölçülmesinde boy ve ağırlık ölçüleri kullanılarak çeşitli formüller geliştirilmiştir. Günümüzde en geçerli olan ölçüm beden kitle indeksidir (BKİ). BKİ; vücut ağırlığının (kg), boy uzunluğunun metre cinsinden karesine bölünmesiyle hesaplanır. BKİ’nizi hesaplayarak ideal ağırlığınızı bulabilirsiniz.
  Başka bir ideal kilo hesaplama sayfası için ideal kilo adresini ziyaret edeblirsiniz.
  Vücut Kitle Endeksi nedir?
  Vücut kitle endeksi yetişkin bir insanın kilosunun boyuna göre normal olup olmadığını gösteren bir parametredir. Aşağıda görülen Vücut Kitle Endeksi (VKE veya VKİ) tablosunda kilogram cinsinden kilonuz ve metre cinsinden boyunuzun kesiştiği noktanın içinde bulunduğu alan kilonuzun ideal olup olmadını öğrenebilirsiniz. Eğer mevcut kilonuz ideal kilonuzun altında ya da üstünde ise bu kiloya ulaşabilmek için izlenecek yol, kısa sürede fazla miktarda kilo kaybetmek ya da almak değil, sağlıklı kilo kaybını/kazancını sağlamak ve bu kiloyu uzun dönemde korumaktır.  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Vücut Kitle Endeksi nasıl hesaplanır?
  Vücut kitle endeksi, vücut ağırlığınızın boy uzunluğunuzun karesine bölünmesi ile elde edilir. Sonuç olarak elde edilen değer yani beden kitle endeksi aşağıdaki aralıklarda değerlendirilir.
  * 20.0-24.9: Zayıf

  * 25.0-29.9: Hafif şişman

  * 30.0-34.9: Normal

  * 35.0-44.9: Sağlık açısından önemli derecede obez

  * 45.0-49.9: Aşırı obez

  * 50 ve üstü: Morbid (ölümcül) obez 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.