Hoşgeldiniz.

IV. Murat'ın Bağdat Seferi'ni, Şehzade Mustafa'nın öldürülmesini ve II. Dünya Savaşı'nda atom bombası atılması olayını kısaca araştırınız. Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev 2.dünya
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 4      

 1. Misafir Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  IV. Murat'ın Bağdat Seferi'ni, Şehzade Mustafa'nın öldürülmesini Ve II. Dünya Savaşı'nda Atom Bombası Atılması Olayını Kısaca Araştırınız

  Sponsorlu Bağlantılar
  IV. Murat'ın Bağdat Seferi'ni, Şehzade Mustafa'nın öldürülmesini ve II. Dünya Savaşı'nda atom bombası atılması olayını kısaca araştırınız.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Bağdat Seferi, 1623-1639 Osmanlı-İran Savaşı'nın başında 1624 yılında İranlıların eline geçen Bağdat'ın geri alınması amacıyla padişah IV. Murat'ın 1638-39 yıllarında Bağdat üzerine düzenlediği seferdir. Şehzade Mustafa, Kanuni’nin oğludur. Şehzade Mustafa babasının elini öpmek üzere otağ-ı hümayuna girdiğinde karşısında yedi dilsiz cellat onu karşıladı ve hemen üstüne atılarak boğmak istedilerse de Mustafa bunların elinden kurtulup kaçarken, dönemin güçlü güreşçilerinden biri olan ve saray hademeliği de yapan Zal Mahmud ağa yetişerek şehzadeyi yere düşürüp boğmuştur.
  II. Dünya Savaşı’nda atom bombası atılması olayı: Amerika Birleşik Devletleri'nin II. Dünya Savaşı'nın son günlerinde Japonya'nın Hiroşima ve Nagasaki adlı iki şehrine atom bombası atması olayıdır.
  İlk atom bombası, 6 Ağustos 1945 sabahı Enola Gay isimli bir bombardıman uçağı ile ABD tarafından, Japonya, Hiroşima’ya atıldı.
  İkinci atom bombası ise, 3 gün sonra 9 Ağustos'ta Nagasaki'ye atıldı. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.