Hoşgeldiniz.

Bebeklerin Diş Bakımı Nasıl Yapılır? Bebeğinizin dişleri çıkmaya başlar başlamaz onlara iyi bakmanız hayati önem taşır. İlk başlarda bebeklerin dişlerinin pamuklu çubuk yardımıyla temizlenebileceğini söyleyen

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bebeklerin Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bebeklerin Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

  Bebeğinizin dişleri çıkmaya başlar başlamaz onlara iyi bakmanız hayati önem taşır. İlk başlarda bebeklerin dişlerinin pamuklu çubuk yardımıyla temizlenebileceğini söyleyen uzmanlar, belli bir süre sonra diş fırçası kullanmaya başlayabileceğinizi belirtiyorlar. Bu konuda dikkat etmeniz gereken bazı noktalar şunlardır:  1- Diş macununun bebeğinizin yaşına uygun olmasına dikkat edin. Az miktarda florid bulunduran macunları tercih etmelisiniz. Fazla miktarda florid dişlerin renginin koyulaşmasına neden olabilir.


  2- Bebeğinize ilk doğduğu andan itibaren ortodontik emzikler verin. Böylece damak yapısı bozulmadan emzik emebilir. Ayrıca emziği mümkün olduğunca erken bırakmasına yardımcı olun. örneğin, 1 yaşındayken onu yavaş yavaş emzikten uzaklaştırın.


  3- Emziğini asla tatlı bir şeylere batırıp vermeyin.


  4- Şeker içeren içecekleri sadece yemekle içirin ve arkasından hemen dişlerini fırçalayın.
  Bebeğinizin biberonuna sadece su veya süt koyun ve bunlara asla şeker eklemeyin. Ayrıca mümkün olduğunca erken bir dönemde örneğin, 1 yaşındayken bebeğinizi biberondan uzaklaştırarak ağızlıklı bardaklara alıştırın. Süt dişleri kırılabilir ya da renkleri değişebilir. Ancak bu durum ikinci ve kalıcı dişlerin sağlığını etkilemez. Önemli olan ilk dişlere ve diş etlerine mümkün olduğunca titizlikle bakmaktır.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.